У СУСРЕТ ФЕСТУ

ФИЛМСКА РЕВИЈА

Југословенска кинотека: У сусрет Фесту

Узун Миркова 1 / Косовска 11 / Од 10. 2. до 7. 3. 2022.
Ревија филмова У сусрет Фесту биће одржана у салама Југословенске кинотеке у Узун Мирковој 1 и Косовској 11 у периоду од 10. фебруара до 7. марта 2022, са избором остварења која су учествовала на нашем највећем филмском фестивалу у протеклих десетак година.

 

Програм почиње филмовима „Крв моје крви“ (2015) Марка Белокија и „Бели бог“ (2014) Корнела Мундруца.

Биће приказано укупно 11 филмова од којих су већина обележили издања Феста у протеклој деценији, међу којима се издвајају „Климакс“ (2018) Гаспара Ноеа, „Млада и дивна“ (2013) Франсоа Озона, „На телу и души“ (2017) Илдико Ењеди…

Међу филмовима који ће се приказивати, публика ће моћи да погледа и филм “Сибил” (2019) Жастин Трије, у ком једну од главних улога тумачи недавно трагично преминули глумац Гаспар Улије.

У оквиру програма У сусрет Фесту од 10. до 25. фебруара пројекције ће бити у сали “Макавејев” Југословенске кинотеке у Узун Мирковој 1, а од 25. фебруара до 7. марта филмови ће се приказивати у Музеју кинотеке у Косовској 11.

Цена улазница је 300 дин.

 Музеј кинотеке, Косовска 11

Петак, 25. 2.

18.00 КРВ МОЈЕ КРВИ (ИТА/ФРА/ШВА, 2015)
Sangue del mio sangue
Улоге: Роберто Херлицка (Roberto Herlitzka), Пјер Ђорђо Белокио (Pier Giorgio Bellocchio)
Режија: Марко Белокио (Marco Bellocchio)

20.30 БЕЛИ БОГ (МАЂ/НЕМ/ШВЕ, 2014)
Fehér isten
Улоге: Жофија Пшота (Zsófia Psotta), Шандор Жотер (Sándor Zsótér)
Режија: Корнел Мундруцо (Kornél Mundruczó)

Субота, 26. 2.

18.00 БЕЛИ БОГ (МАЂ/НЕМ/ШВЕ, 2014)
Fehér isten
Улоге: Жофија Пшота (Zsófia Psotta), Шандор Жотер
Режија: Корнел Мундруцо (Kornél Mundruczó)

20.30 КЛИМАКС (ФРА/БЕЛ, 2018)
Climax
Улоге: Софија Бутела (Sofia Boutella), Киди Смајл (Kiddy Smile)
Режија: Гаспар Ное (Gaspar Noé)

Недеља, 27. 2.

18.00 КЛИМАКС (ФРА/БЕЛ, 2018)
Climax
Улоге: Софија Бутела (Sofia Boutella), Киди Смајл (Kiddy Smile)
Режија: Гаспар Ное (Gaspar Noé)

20.30 МЛАДА И ДИВНА (ФРА, 2013)
Jeune et jolie
Улоге: Марин Вакт (Marine Vacth), Жералдин Пелас (Géraldine Pailhas)
Режија: Франсоа Озон (François Ozon)

Понедељак, 28. 2.

18.00 МЛАДА И ДИВНА (ФРА, 2013)
Jeune et jolie
Улоге: Марин Вакт (Marine Vacth), Жералдин Пелас (Géraldine Pailhas)
Режија: Франсоа Озон (François Ozon)

20.30 НА ТЕЛУ И ДУШИ (МАЂ, 2017)
Teströl és lélekröl
Улоге: Александра Борбељ (Alexandra Borbély), Геза Морчањи (Géza Morcsányi)
Режија: Илдико Ењеди (Ildikó Enyedi)

Уторак, 1. 3.

18.00 НА ТЕЛУ И ДУШИ (МАЂ, 2017)
Teströl és lélekröl
Улоге: Александра Борбељ (Alexandra Borbély), Геза Морчањи (Géza Morcsányi)
Режија: Илдико Ењеди (Ildikó Enyedi)

20.30 МОЈА МАЈКА (ИТА/ФРА/НЕМ, 2015)
Mia madre
Улоге: Џон Туртуро (John Turturro), Нани Морети (Nanni Moretti)
Режија: Нани Морети (Nanni Moretti)

Среда, 2. 3.

15.00 МОЈА МАЈКА (ИТА/ФРА/НЕМ, 2015)
Mia madre
Улоге: Џон Туртуро (John Turturro), Нани Морети (Nanni Moretti)
Режија: Нани Морети (Nanni Moretti)

17.00 ПРОШЛОСТ (ФРА/ИТА/БЕЛ, 2013)
Le passé
Улоге: Беренис Бежо (Bérénice Bejo), Тахар Рахим (Tahar Rahim)
Режија: Асгар Фархади (Asghar Farhadi)

 

Четвртак, 3. 3.

18.00 ПРОШЛОСТ (ФРА/ИТА/БЕЛ, 2013)
Le passé
Улоге: Беренис Бежо (Bérénice Bejo), Тахар Рахим (Tahar Rahim)
Режија: Асгар Фархади (Asghar Farhadi)

20.30 СИБИЛ (ФРА/БЕЛ, 2019)
Sibyl
Улоге: Виржини Ефира (Virginie Efira), Адел Ексаркопулос (Adèle Exarchopoulos)
Режија: Жистин Трије (Justine Triet)

Петак, 4. 3.

18.00 СИБИЛ (ФРА/БЕЛ, 2019)
Sibyl
Улоге: Виржини Ефира (Virginie Efira), Адел Ексаркопулос (Adèle Exarchopoulos)
Режија: Жистин Трије (Justine Triet)

20.30 ЏИМИ П. (САД/ФРА, 2013)
Jimmy P.
Улоге: Бенисио дел Торо (Benicio Del Toro), Матје Амалрик (Mathieu Amalric)
Режија: Арно Деплешен (Arnaud Desplechin)

Субота, 5. 3.

18.00 ЏИМИ П. (САД/ФРА, 2013)
Jimmy P.
Улоге: Бенисио дел Торо (Benicio Del Toro), Матје Амалрик (Mathieu Amalric)
Режија: Арно Деплешен (Arnaud Desplechin)

20.30 ХРОНИЧНИ (МЕК/ФРА, 2015)
Chronic
Улоге: Тим Рот (Tim Roth), Сара Садерланд (Sarah Sutherland)
Режија: Мајкл Франко (Michel Franco)

Недеља, 6. 3.

18.00 ХРОНИЧНИ (МЕК/ФРА, 2015)
Chronic
Улоге: Тим Рот (Tim Roth), Сара Садерланд (Sarah Sutherland)
Режија: Мајкл Франко (Michel Franco)

20.30 ВЕРАН ЧОВЕК (ФРА, 2018)
L’homme fidèle
Улоге: Летисија Каста (Laetitia Casta), Лили Роуз Деп (Lily-Rose Depp)
Режија: Луј Гарел (Louis Garrel)

Понедељак, 7. 3.

18.00 ВЕРАН ЧОВЕК (ФРА, 2018)
L’homme fidèle
Улоге: Летисија Каста (Laetitia Casta), Лили Роуз Деп
Режија: Луј Гарел (Louis Garrel)

20.30 КРВ МОЈЕ КРВИ (ИТА/ФРА/ШВА, 2015)
Sangue del mio sangue
Улоге: Роберто Херлицка (Roberto Herlitzka), Пјер Ђорђо Белокио (Pier Giorgio Bellocchio)
Режија: Марко Белокио (Marco Bellocchio

 

 Сала „Макавејев“, Узун Миркова 1

 

Четвртак, 10. 2.

18.00 КРВ МОЈЕ КРВИ (ИТА/ФРА/ШВА, 2015)
Sangue del mio sangue
Улоге: Роберто Херлицка (Roberto Herlitzka), Пјер Ђорђо Белокио (Pier Giorgio Bellocchio)
Режија: Марко Белокио (Marco Bellocchio)

20.30 БЕЛИ БОГ (МАЂ/НЕМ/ШВЕ, 2014)
Fehér isten
Улоге: Жофија Пшота (Zsófia Psotta), Шандор Жотер (Sándor Zsótér)
Режија: Корнел Мундруцо (Kornél Mundruczó)

Петак, 11. 2.

18.00 БЕЛИ БОГ (МАЂ/НЕМ/ШВЕ, 2014)
Fehér isten
Улоге: Жофија Пшота (Zsófia Psotta), Шандор Жотер (Sándor Zsótér)
Режија: Корнел Мундруцо (Kornél Mundruczó)

20.30 КЛИМАКС (ФРА/БЕЛ, 2018)
Climax
Улоге: Софија Бутела (Sofia Boutella), Киди Смајл (Kiddy Smile)
Режија: Гаспар Ное (Gaspar Noé)

Субота, 12. 2.

18.00 КЛИМАКС (ФРА/БЕЛ, 2018)
Climax
Улоге: Софија Бутела (Sofia Boutella), Киди Смајл (Kiddy Smile)
Режија: Гаспар Ное (Gaspar Noé)

20.30 МЛАДА И ДИВНА (ФРА, 2013)
Jeune et jolie
Улоге: Марин Вакт (Marine Vacth), Жералдин Пелас (Géraldine Pailhas)
Режија: Франсоа Озон (François Ozon)

Недеља, 13. 2.

18.00 МЛАДА И ДИВНА (ФРА, 2013)
Jeune et jolie
Улоге: Марин Вакт (Marine Vacth), Жералдин Пелас (Géraldine Pailhas)
Режија: Франсоа Озон (François Ozon)

20.30 НА ТЕЛУ И ДУШИ (МАЂ, 2017)
Teströl és lélekröl
Улоге: Александра Борбељ (Alexandra Borbély), Геза Морчањи (Géza Morcsányi)
Режија: Илдико Ењеди (Ildikó Enyedi)

Понедељак, 14. 2.

18.00 НА ТЕЛУ И ДУШИ (МАЂ, 2017)
Teströl és lélekröl
Улоге: Александра Борбељ (Alexandra Borbély), Геза Морчањи
Режија: Илдико Ењеди (Ildikó Enyedi)

20.30 МОЈА МАЈКА (ИТА/ФРА/НЕМ, 2015)
Mia madre
Улоге: Џон Туртуро (John Turturro), Нани Морети (Nanni Moretti)
Режија: Нани Морети (Nanni Moretti)

Четвртак, 17. 2.

18.00 МОЈА МАЈКА (ИТА/ФРА/НЕМ, 2015)
Mia madre
Улоге: Џон Туртуро (John Turturro), Нани Морети (Nanni Moretti)
Режија: Нани Морети (Nanni Moretti)

20.30 ПРОШЛОСТ (ФРА/ИТА/БЕЛ, 2013)
Le passé
Улоге: Беренис Бежо (Bérénice Bejo), Тахар Рахим (Tahar Rahim)
Режија: Асгар Фархади (Asghar Farhadi

 

Петак, 18. 2.

18.00 ПРОШЛОСТ (ФРА/ИТА/БЕЛ, 2013)
Le passé
Улоге: Беренис Бежо (Bérénice Bejo), Тахар Рахим (Tahar Rahim)
Режија: Асгар Фархади (Asghar Farhadi)

20.30 СИБИЛ (ФРА/БЕЛ, 2019)
Sibyl
Улоге: Виржини Ефира (Virginie Efira), Адел Ексаркопулос (Adèle Exarchopoulos)
Режија: Жистин Трије (Justine Triet)

Субота, 19. 2.

18.00 СИБИЛ (ФРА/БЕЛ, 2019)
Sibyl
Улоге: Виржини Ефира (Virginie Efira), Адел Ексаркопулос (Adèle Exarchopoulos)
Режија: Жистин Трије (Justine Triet)

20.30 ЏИМИ П. (САД/ФРА, 2013)
Jimmy P.
Улоге: Бенисио дел Торо (Benicio Del Toro), Матје Амалрик (Mathieu Amalric)
Режија: Арно Деплешен (Arnaud Desplechin)

Недеља, 20. 2.

18.00 ЏИМИ П. (САД/ФРА, 2013)
Jimmy P.
Улоге: Бенисио дел Торо (Benicio Del Toro), Матје Амалрик (Mathieu Amalric)
Режија: Арно Деплешен (Arnaud Desplechin)

20.30 ХРОНИЧНИ (МЕК/ФРА, 2015)
Chronic
Улоге: Тим Рот (Tim Roth), Сара Садерланд (Sarah Sutherland)
Режија: Мајкл Франко (Michel Franco)

Понедељак, 21. 2.

18.00 ХРОНИЧНИ (МЕК/ФРА, 2015)
Chronic
Улоге: Тим Рот (Tim Roth), Сара Садерланд (Sarah Sutherland)
Режија: Мајкл Франко (Michel Franco)

20.30 ВЕРАН ЧОВЕК (ФРА, 2018)
L’homme fidèle
Улоге: Летисија Каста (Laetitia Casta), Лили-Роуз Деп (Lily-Rose Depp)
Режија: Луј Гарел (Louis Garrel)

Петак, 25. 2.

18.00 ВЕРАН ЧОВЕК (ФРА, 2018)
L’homme fidèle
Улоге: Летисија Каста (Laetitia Casta), Лили-Роуз Деп (Lily-Rose Depp)
Режија: Луј Гарел (Louis Garrel)

20.30 КРВ МОЈЕ КРВИ (ИТА/ФРА/ШВА, 2015)
Sangue del mio sangue
Улоге: Роберто Херлицка (Roberto Herlitzka), Пјер Ђорђо Белокио (Pier Giorgio Bellocchio)
Режија: Марко Белокио (Marco Bellocchio)