Југословенска кинотека – Свечана сала | Југословенска кинотека
dinko-tucakovic

Југословенска кинотека – Свечана сала


06.06.2016 Mon | 0:00 | kinoteka
Loading Map....

Date/Time
06/06/2016 - 30/06/2016
All Day

Location
Југословенска кинотека - Свечана сала

Categories


Progrаm Muzejа Jugoslovenske kinoteke, Uzun Mirkova 1 – jun 2016.

XVIII Festival nitratnog filma – “Kroz zapaljive mitove”

od 6. do 15. juna 2016.

 

 

 

06.06.

19:00     Svečano otvaranje XVIII Festivala nitratnog filma

“Kroz zapaljive mitove”

 

20:00     Jelena – Pad Troje

HELENA DER UNTERGANG TROJAS (GE, 1924) 217′

Jelena – Prvi deo: Jelenina otmica

Helena. 1. teil: Der Raub der Helena, 98’

Jelena – Drugi deo: Razaranje Troje

Helena. 2. teil: Die Zerstorung Trojas, 119’

R: Manfred Noa

Ul: Edy Darclea, Hanna Ralph

 

07.06.

19:00     Dečaci

POJAT (FI, 1962) 100‘

R: Mikko Niskanen

Ul: Pentti Tarkiainen, Vesa-Matti Loiri

 

21:00     Put u nebo

HIMLASPELET (SE, 1942) 106′

R: Alf Sjoberg

Ul: Rune Lindstrom, Eivor Landstrom

08.06.

19:00     Novac

L’ARGENT (FR, 1928) 195‘

R: Marcel L’Herbier

Ul: Brigitte Helm, Pierre Alcover

 

23:00     Oklopnjača Potemkin

BRONENOSEC POTEMKIN (SU, 1925) 49′

/PANZERKREUZER POTEMKIN (GE, 1930/2014)

(nemačka ozvučena verzija iz 1930, restaurisana 2014)

R: Sergej Ezejnštejn

Ul: Aleksandr Antonov, Vladimir Barskij

 

00:00     Program filmova “Za odrasle“ Filmskog arhiva Austrije iz Beča

 


09.06.

19:00     Golubica

HOLUBICE (CS, 1960) 76’

R: František Vlačil

Ul: Katerina Irmanovova, Karel Smyczek

 

21:00     Jedan skandal

SKVERNYJ ANEKDOT (SU, 1966) 102′

R: Aleksandr Alov, Vladimir Naumov

Ul: Evgenij Evstigneev, Viktor Sergačev

 


10.06.

19:00     Crveni fenjer

THE RED LANTERN (US, 1919) 79′

R: Albert Capellani

Ul: Alla Nazimova, Mrs. McWade

 

21:00     Ubistvo u katedrali

MURDER IN THE CATHEDRAL (GB, 1952) 114′

R: George Hoellering

Ul: John Groser, Alexander Gauge

11.06.

19:00     Mali starinski svet

PICCOLO MONDO ANTICO (IT, 1941) 106′

R: Mario Soldati

Ul: Alida Valli, Massimo Serato

 

21:00     Liliomfi

LILIOMFI (HU, 1954) 126′

R: Karoly Makk

Ul: Ivan Darvas, Marianne Krencsey

 
12.06.

19:00     Žena postoji, nikada to ne zaboravi

ES GIBT EINE FRAU, DIE DICH NIEMALS VERGISST (GE, 1930) 75′

R: Leo Mittler

Ul: Lil Dagover, Ivan Petrovich

 

21:00     Dvorište pesama

O PATIO DAS CANTIGAS (PT, 1941) 127’

R: Francisco Ribeiro

Ul: Maria das Neves, Vasco Santana

 

 

13.06.

20:30     Zanesenost

DRIFTING (US, 1923) 82′

R: Tod Browning

Ul: Priscilla Dean, Matt Moore

 

22:00     Grad tuge

LA CITTA DOLENTE (IT, 1949) 101′

R: Mario Bonnard

Ul: Luigi Tosi, Barbara Costanova

 

14.06.

19:00     Na malom ostrvu

NA MALKIA OSTROV (BG, 1957) 94′

R: Rangel V’lčanov

Ul: Ivan Kondov, Stefan Pejčev

 

21:00     Neoprostivo

CHOKON (JP, 1926) 15′

R: Daisuke Ito

Ul: Denjiro Okochi, Yuzuru Kume

 

Policajac

KEISATSUKAN (JP, 1933) 136′

R: Tomu Uchida

Ul: Isamu Kosugi, Eiji Nakano

 


15.06.

19:00     Izgubljeni

DER VERLORENE (DE, 1951) 98′

R: Peter Lorre

Ul: Peter Lorre, Karl John

 

21:00     Kazanova

CASANOVA (FR, 1927) 158′

R: Alexandre Volkoff

Ul: Ivan Mosjoukine, Diane Karenne