• Start: 01/02/2018 17:00
  • End: 04/02/2018 23:30

ФИЛМСКИ ФЕСТИВАЛ

Фестивал сниматељских остварења: Слика у покрету

Сала Динко Туцаковић, Косовска 11 / Од 1. до 4. фебруара 2018.

Други фестивал сниматељских остварења Слика у покрету одржава се од 1. до 4. фебруара у Музеју Југословенске кинотеке, Косовска 11, под покровитељством Министарства културе, уз помоћ Југословенске кинотеке и Филмског центра Србије, а у организацији Српске асоцијације сниматеља (С.А.С.).

Идеја иза овог фестивала је да се представи рад директора фотографије и да му се ода почаст.

Директор фестивала је Предраг Бамбић, директор фотографије и председник С.А.С.-а.

Свечано отварање фестивала је 1. фебруара у Музеју Југословенске кинотеке, у Косовској 11, у 19 часова. Након отварања фестивала одржааће се пројекција документарног фима “Сарај’во”, редитеља и сниматеља Мустафе Мустафића.

Селектор фестивала је Миша Милошевић, који је пажљиво одабрао остварења у којима су директори фотографије успели да током читавог филма постигну визуелно јединство слике.

Филмови који су у селекцији овогодишњег фестивала су: “Afterparty” (сниматељ Душан Грубин), “Име: Добрица, презиме: непознато” (сниматељ Радан Поповић), “Инкарнација” (сниматељ Урош Милутиновић), “Јесен самураја” (сниматељка Бојана Андрић), “Козје уши” (сниматељ Милош Спасојевић), “Нигде” (сниматељ Милорад Глушица), “Реквијем за госпођу Ј.” (сниматељка Јелена Станковић) и “Слепи путник на броду лудака” (сниматељ Ђорђе Арамбашић).

Филмови ће се приказивати у Музеју Југословенске кинотеке у терминима од 18 и 20 часова (осим првог дана када су пројекције од 17 и 19).

На фестивалу се додељују две награде: Награда за иновативност у визуелном приступу филмској фотографији и Награда за најбољи сниматељски рад, које додељује жири у саставу Мустафа Мустафић (БиХ), Симон Таншек (Словенија) И Небојша Башић (Србија).

Затварање фестивала и додела награда је 4. фебруара у Музеју Југословенске кинотеке, Косовска 11, у 20.00 часова.

Улаз на све пројекције је бесплатан.

 

Четвртак, 1.2.

17:00 РЕКВИЈЕМ ЗА ГОСПОЂУ Ј (РС, 2017)
ул: Мирјана Карановић, Јована Гавриловић, Даница Недељковић
р: Бојан Вулетић
ф: Јелена Станковић

20:00 САРАЈ'ВО (БИХ, 2017)
документарни филм
р: Мустафа Мустафић
ф: Мустафа Мустафић, Алмир Ђиколи

21:00 ИНКАРНАЦИЈА (РС, 2016)
ул: Стојан Ђорђевић, Дача Видосављевић, Стен Зендор
р: Филип Ковачевић
ф: Урош Милутиновић

 

Петак, 2.2.

18:00 ИМЕ: ДОБРИЦА, ПРЕЗИМЕ: НЕПОЗНАТО (РС, 2016)
ул: Славко Штимац, Хана Селимовић, Богдан Диклић
р: Срђа Пенезић
ф: Радан Поповић

20:00 КОЗЈЕ УШИ (РС, 2017)
ул: Горица Поповић, Никола Којо, Милица Спасојевић
р: Марко Костић
ф: Милош Спасојевић

 

Субота, 3.2.

18:00 СЛЕПИ ПУТНИК НА БРОДУ ЛУДАКА (РС, 2016)
ул: Игор Ђорђевић, Александар Ђурица, Тихомир Станић
р: Горан Марковић
ф: Ђорђе Арамбашић

20:00 НИГДЕ (РС, 2017)
ул: Небојша Миловановић, Милош Самолов, Марија Бергам
р: Предраг Велиновић
ф: Милорад Глушица

 

Недеља, 4.2.

18:00 ЈЕСЕН САМУРАЈА (РС, 2016)
ул: Петар Стругар, Христина Поповић, Никола Којо
р: Данило Бећковић
ф: Бојана Андрић

20:00 АФТЕРПАРТИ (РС, 2017)
ул: Раде Ћосић, Никола Шурбановић, Јана Милосављевић
р: Лука Бурсаћ
ф: Душан Грубин