• Start: 14/11/2018 18:00
  • End: 17/11/2018 23:30

Фестивал сниматељских остварења: Слика у покрету

Музеј Југословенске кинотеке, Косовска 11 / Од 14. до 17. новембра 2018.

У организацији Српске асоцијације сниматеља од 14. до 17. новембра биће одржан трећи по реду национални фестивал сниматељских остварења Слика у покрету. У оквиру фестивала биће приказано осам остварења аутора кинематографске слике насталих у Србији током протекле године.

Филмови који ће бити приказани одражавају разноврсности којом се одликује савремена српска продукција целовечерњег играног филма – од комедије до трагедије, од прошлости до будућности, од маргине до свемирског брода, од документаристичког до високо естетизованог приступа визуелним решењима, што чини живо ткиво савремене српске филмске продукције.

О остварењима Микше Анђелића, Миладина Чолаковића, Милице Дракулић, Косте Глушице, Владана Јанковића, Димитрија Јоковића, Ивана Костића, Радослава Владића, далеко тежи задатак од Миодрага Милошевића, селектора фестивала, имаће трочлани међународни жири у саставу: Данијеле Нануци из Италије, Јуре Чернец из Словеније, као и прошлогодишњи добитник награде, Милош Спасојевић из Србије.

Жири ће доделити две награде – за иновативност у визуелном приступу у филмској фотографији и награду за најбољи сниматељски рад.

Као и претходне две године, целокупни програм биће приређен у Југословенској кинотеци, а у чијим ће просторијама такође бити одржани и мастер часови које ће приредити наши почасни чланови жирија.

Гост фестивала биће и Паул Рене Роестад, председник европске федерације директора фотографије – ИМАГО.

Улаз на све пројекције је бесплатан.

 

Среда, 14.11.

18:00 О БУБИЦАМА И ХЕРОЈИМА (СРБ, 2018)
р. Петар Пашић
дф. Владан Јанковић

20:00 EDERLEZI RISING (СРБ, 2018)
р. Лазар Бодрожа
дф. Коста Глушица

Четвртак, 15.11.

18:00 БАНДИТИ У ПОТРАЗИ ЗА МАМОМ (СРБ, 2018)
р. Коста Ристић
дф. Милица Дракулић

20:00 ЗЛОГОЊЕ (СРБ/МАК, 2018)
р. Рашко Миљковић
дф. Микша Анђелић

Петак, 16.11.

18:00 ПРОКЛЕТИ ПАС (СРБ, 2017)
р. Драган Пешикан
дф. Радослав Владић

20:00 ЈУЖНИ ВЕТАР (СРБ, 2018)
р. Милош Аврамовић
дф. Иван Костић

Субота, 17.11.

18:00 ИЗГРЕДНИЦИ (СРБ, 2017)
р. Дејан Зечевић
дф. Миладин Чолаковић

20:00 ПАТУЉЦИ СА НАСЛОВНИХ СТРАНА (СРБ, 2018)
р. Милорад Милинковић
дф. Димитрије Јоковић