ВЕНЕЦИЈАНСКИ ПОБЕДНИЦИ

РЕВИЈА ФИЛМОВА

Избор победничких филмова Филмског фестивала у Венецији

Свечана сала, Узун Миркова 1. Од 4. до 11. септембра 2017.

 

Понедељак, 4.9.

18:00 ЈУТРО (ЈУГ, 1967)
ул: Љубиша Самарџић, Неда Арнерић, Милена Дравић
р: Младомир Пуриша Ђорђевић

20:30 АПАРАЈИТО (ИНД, 1956)
Aparajito
ул: Смаранкумар Госал (Smarankumar Ghoshal), Камала Адхикари (Kamala Adhikari)
р: Сатјађит Рај (Satyajit Ray)

Уторак, 5.9.

18:00 АПАРАЈИТО (ИНД, 1956)
Aparajito
ул: Смаранкумар Госал (Smarankumar Ghoshal), Камала Адхикари (Kamala Adhikari)
р: Сатјађит Рај (Satyajit Ray)

20:30 БИТКА ЗА АЛЖИР (ИТ/АЛЖ, 1966)
La battaglia di Algeri
ул: Жан Мартин (Jean Martin), Сади Јацеф (Saadi Yacef)
р: Ђило Понтекорво (Gillo Pontecorvo)

Среда, 6.9.

18:00 БИТКА ЗА АЛЖИР (ИТ/АЛЖ, 1966)
La battaglia di Algeri
ул: Жан Мартин (Jean Martin), Сади Јацеф (Saadi Yacef)
р: Ђило Понтекорво (Gillo Pontecorvo)

20:30 ЛЕПОТИЦА ДАНА (ФР/ИТ, 1967)
Belle de Jour
ул: Катрин Денев (Catherine Deneuve), Жан Сорел (Jean Sorel)
р: Луис Буњуел (Louis Bunuel)

Четвртак, 7.9.

18:00 ЛЕПОТИЦА ДАНА (ФР/ИТ, 1967)
Belle de Jour
ул: Катрин Денев (Catherine Deneuve), Жан Сорел (Jean Sorel)
р: Луис Буњуел (Louis Bunuel)

20:30 АТЛАНТИК СИТИ (ФР/КАН, 1980)
Atlantic City
ул: Берт Ланкастер (Burt Lancaster), Сузан Сарандон (Susan Sarandon)
р: Луј Мал (Louis Malle)

Петак, 8.9.

18:00 АТЛАНТИК СИТИ (ФР/КАН, 1980)
Atlantic City
ул: Берт Ланкастер (Burt Lancaster), Сузан Сарандон (Susan Sarandon)
р: Луј Мал (Louis Malle)

20:30 ГЛОРИЈА (САД, 1980)
Gloria
ул: Џина Роуландс (Gena Rowlands), Бак Хенри (Buck Henry)
р: Џон Касаветес (John Cassavetes)

Субота, 9.9.

18:00 ГЛОРИЈА (САД, 1980)
Gloria
ул: Џина Роуландс (Gena Rowlands), Бак Хенри (Buck Henry)
р: Џон Касаветес (John Cassavetes)

20:30 РОЗЕНКРАНЦ И ГИЛДЕСТЕРН СУ МРТВИ (ВБ/САД, 1990)
Rosencrantz & Guildenstern Are Dead
Ул: Гери Олдман (Gary Oldman), Тим Рот (Tim Roth)
р: Том Стопард (Tom Stoppard)

Недеља, 10.9.

18:00 РОЗЕНКРАНЦ И ГИЛДЕСТЕРН СУ МРТВИ (ВБ/САД, 1990)
Rosencrantz & Guildenstern Are Dead
Ул: Гери Олдман (Gary Oldman), Тим Рот (Tim Roth)
р: Том Стопард (Tom Stoppard)

20:30 ТРИ БОЈЕ: ПЛАВО (ФР/ПОЉ/ШВ, 1993)
Trois couleurs: Bleu
ул: Жилијет Бинош (Juliette Binoche), Беноа Режен (Benoît Régent)
р: Кшиштоф Кишловски (Krzysztof Kieslowski)

Понедељак, 11.9.

18:00 ТРИ БОЈЕ: ПЛАВО (ФР/ПОЉ/ШВ, 1993)
Trois couleurs: Bleu
ул: Жилијет Бинош (Juliette Binoche), Беноа Режен (Benoît Régent)
р: Кшиштоф Кишловски (Krzysztof Kieslowski)

20:30 ПРЕ КИШЕ (МАК/ФР/ВБ, 1994)
Before the Rain
ул: Раде Шербеџија, Катрин Катлиџ (Katrin Cartlidge)
р: Милчо Манчевски