У СУСРЕТ ФЕСТУ

ФИЛМСКA РЕВИЈА

У сусрет ФЕСТ-у

Свечана сала, Узун Миркова 1 / Од 5. до 10. фебруара 2018.

Док се публика припрема за 46. Фест, на некадашње хитове са овог најдуговечнијег нашег фестивала подсећа Кинотека са програмом У сусрет Фесту, који од 5. до 10. фебруара доноси низ незаборавних остварења.

Међу њима су Меш (MASH, 1970) Роберта Алтмана, Одисеја у свемиру 2001 (2001: A Space Odyssey, 1968) Стенлија Кјубрика, Поштар увек звони двапут (The Postman Always Rings Twice, 1981) Боба Рафелсона, Таксиста (Taxi Driver, 1976) Мартина Скорсезеа, Коса (Hair, 1979) Милоша Формана, Високе потпетице (Tacones lejanos, 1991) Педра Алмодовара и др.

 

Понедељак, 5.2.

18:00 МЕШ (САД, 1970)
MASH
ул:. Доналд Сатрленд (Donald Sutherland), Елиот Гулд (Elliot Gould)
р. Роберт Алтман (Robert Altman)

20:30 ОДИСЕЈА У СВЕМИРУ 2001 (ВБ/САД, 1968)
2001: A Space Odyssey
ул: Кир Дулеа (Keir Dullea), Гери Локвуд (Gary Lockwood)
р: Стенли Кјубрик (Stanley Kubrick)

Уторак, 6.2.

18:00 ПЛАВИ АНЂЕЛИ (САД, 1973)
Electra Glide in Blue
ул: Роберт Блејк (Robert Blake), Били Грин Буш (Billy Green Bush)
р: Џејмс Вилијам Гуерчо (James William Guercio)

20:30 ПОШТАР УВЕК ЗВОНИ ДВА ПУТА (САД/СРН, 1981)
The Postman Always Rings Twice
ул: Џек Николсон (Jack Nicholson), Џесика Ленг (Jessica LAnge)
р: Боб Рафелсон (Bob Rafaelson)

Среда, 7.2.

18:00 ТАКСИСТА (САД, 1976)
Taxi Driver
ул: Роберт де Ниро (Robert de Niro), Харви Кајтел (Harvey Keitel)
р: Мартин Скорсезе (Martin Scorsese)

20:30 ВАТРЕНЕ УЛИЦЕ (САД, 1984)
Streets of Fire
ул: Дајен Лејн (Diana Lane), Мајкл Паре (Michael Paré)
р: Волтер Хил (Wаlter Hill)

Четвртак, 8.2.

18:00 ТВ МРЕЖА (САД, 1976)
Network
ул:. Феј Данавеј (Faye Dunaway), Вилијам Холден (William Holden)
р: Сидни Ламет (Sidney Lumet)

20:30 ВИСОКЕ ПОТПЕТИЦЕ (ШП/ФР, 1991)
Tacones lejanos
ул: Викторија Аврил (Victoria Abril), Мариса Паредес (Marisa Paredes)
р: Педро Алмодовар (Pedro Almodóvar)

Петак, 9.2.

18:00 ЛИСАБОНСКА ПРИЧА (НЕМ/ПОР, 1995)
Lisbon Story
ул: Ридигер Фоглер (Rüdiger Vogler), Патрик Баухау (Patrick Bauchau)
р: Вим Вендерс (Wim Wenders)

20:30 МРЖЊА (ФР, 1995)
La haine
ул: Венсан Касел (Vincent Cassel), Саид Тагмауи (Saïd Taghmaoui)
р: Матју Касовиц (Matthieu Kassovitz)

Субота, 10.2.

18:00 КОСА (САД, 1979)
Hair
ул: Џон Севиџ (John Savage), Трит Вилијемс (Treat Williams)
р: Милош Форман (Milos Forman)