PULSKI POBEDNICI

REVIJA FILMOVA

Revija nagrađenih filmova Pulskog festivala

Svečana sala, Uzun Mirkova 1. Od 1. jula do 4. avgusta 2016.

 

Petak 1.07. - 18:00

POP ĆIRA I POP SPIRA (JUG 1957) 81'
Ul. Ljubinka Bobić, Jovan Gec
R. Soja Jovanović

 

Subota 2.07. - 18:00

H-8... (JUG 1958) 105'
Ul. Boris Buzančić, Đurđija Ivezić
R. Nikola Tanhofer

 

Nedelja 3.07. - 17:30

VLAK BEZ VOZNOG REDA (JUG 1959) 121'
Ul. Olivera Marković, Inge Ilin
R. Veljko Bulajić

 

Ponedeljak 4.07. - 18:00

DEVETI KRUG (JUG 1960) 107'
Ul. Dušica Žegarac, Boris Dvornik
R. France Štiglic

 

Utorak 5.07.   - 18:00

UZAVRELI GRAD (JUG 1961) 114'
Ul. Velimir Bata Živojinović, Ilija Džuvalekovski
R. Veljko Bulajić

 

Sreda 6.07. - 18:00

BALADA O TRUBI I OBLAKU (JUG 1961)
Balada o trobenti in oblaku
Ul. Lojze Potokar, Angelca Hlebce
R. France Štiglic

 

Četvrtak 7.07. - 18:00

KOZARA (JUG 1962) 124'
Ul. Velimir Bata Živojinović, Bert Sotlar
R. Veljko Bulajić

 

Petak 8.07. - 18:00

LICEM U LICE (JUG 1963) 99'
Ul. Ilija Džuvalekovski, Husein Čokić
R. Branko Bauer

 

Subota 9.07. - 18:00

SLUŽBENI POLOŽAJ (JUG 1964) 98'
Ul. Milena Dravić, Olivera Marković
R. Fadil Hadžić

 

Ponedeljak 11.07. - 18:00

TRI (JUG 1965) 80'
ul. Velimir Bata Živojinović, Slobodan Perović
r. Aleksandar Saša Petrović

 

Utorak 12.07. - 18:00

PROMETEJ S OTOKA VIŠEVICE (JUG 1964) 92'
Ul. Janez Vrhovec, Pavle Vuisić
R. Vatroslav Mimica

 

Sreda 13.07. - 18:00

PONEDELjAK ILI UTORAK (JUG 1966) 84'
Ul. Pavle Vuisić, Slobodan Dimitrijević
R. Vatroslav Mimica

 

Četvrtak 14.07. - 18:00

SKUPLjAČI PERJA(JUG 1967) 94'
Ul. Bekim Fehmiu, Olivera Katarina
r. Aleksandar Saša Petrović

 

Petak 15.07. - 18:00

KAD BUDEM MRTAV I BEO (JUG 1967) 79'
Ul. Dragan Nikolić, Ružica Sokić
R. Živojin Žika Pavlović

 

Subota 16.07. - 18:00

DOGAĐAJ (JUG 1969) 88'
Ul. Pavle Vuisić, Sergio Mimica-Gezzan
R. Vatroslav Mimica

 

Nedelja 17.07. - 18:00

LISICE (JUG 1970) 80'
Ul. Fabijan Šovagović, Adem Čejvan
R. Krsto Papić

 

Ponedeljak 18.07. - 18:00

VUK SAMOTNjAK (JUG 1972) 84'
Ul. Slavko Štimac, Ivan Štimac
R. Obrad Gluščević

 

Utorak 19.07. - 18:00

CRVENO KLASJE (JUG 1971) 85'
Rdeče klasje
Ul. Rade Šerbedžija, Majda Pookar
R. Živojin Žika Pavlović

 

Sreda 20.07.   - 18:00

SUTJESKA (JUG 1973) 130'
Ul. Ričard Barton (Richard Burton), Irena Papas (Irene Papas)
r. Stipe Delić

 

Četvrtak 21.07. - 18:00

BOMABAŠI (JUG 1973)
Ul. Velimir Bata Živojinović, Ljubiša Samardžić
R. Predrag Golubović

 

Petak 22.07. - 17:00

UŽIČKA REPUBLIKA (JUG 1974) 170'
Ul. Boris Buzančić, Božidarka Frajt
R. Živorad Žika Mitrović

 

Subota 23.07. - 18:00

ZIMOVANjE U JAKOBSFELDU (JUG 1975) 108'
Ul. Slavko Štimac, Svetislav Goncić
R. Banko Bauer

 

Nedelja 24.07. - 18:00

IDEALISTA (JUG 1976)
Idealist
Ul. Radko Polič, Milena Župančič
R. IgorPretnar

 

Ponedeljak 25.07. - 18:00

AKCIJA STADION (JUG 1977) 103'
Ul. Igor Galo, Franjo Matejić
R. Dušan Vukotić

 

Utorak 26.07. - 18:00

OKUPACIJA U 26 SLIKA (JUG 1978) 116'
Ul. Frano Lasić, Milan Štrljić
R. Lordan Zafranović

 

Sreda 27.07. - 18:00

TROFEJ (JUG 1979) 97'
Ul. Stole Aranđelović, Eva Ras
R. Karolj Viček

 

Čevrtak 28.07. - 18:00

PETRIJIN VENAC (JUG 1980) 99'
Ul. Mirjana Karanović, Dragan Maksimović
R. Srđan Karanović

 

Petak 29.07. - 18:00

PAD ITALIJE (JUG 1981)
Ul. Daniel Olbricki (Daniel Olbrychski), Ena Begović
R. Lordan Zafranović

 

Subota 30.07. - 18:00

ZADAH TELA (JUG 1983) 99'
Ul. Dušan Janićijević, Rade Šerbedžija
R. Živojin Žika Pavlović

 

Nedelja 31.07. - 18:00

BALKANSKI ŠPIJUN (JUG 1984) 92'
Ul. Danilo Bata Stojković, Mira Banjac
R. Dušan Kovačević, Božidar Bota Nikolić

 

Ponedeljak 1.08. - 18:00

OTAC NA SLUŽBENOM PUTU (JUG 1985) 136'
Ul. Predrag Miki Manojlović, Moreno D'E Bartolli
R. Emir Kusturica

 

Utorak 2.08. - 18:00

VEĆ VIĐENO (JUG 1987) 102'
Ul. Mustafa Nadarević, Anica Dobra
R. Goran Marković

 

Sreda 3.08. - 18:00

ŽIVOT SA STRICEM (JUG 1988) 116'
Ul. Davor Janjić, Anica Dobra
R. Krsto Papić

 

Četvrtak 4.08. - 18:00

SABIRNI CENTAR (JUG 1989) 98'
Ul. Rade Marković, Bogdan Diklić
R. Goran Marković