ПО ЖЕЉАМА ГЛЕДАЛАЦА

ФИЛМСКA РЕВИЈА

По жељама гледалаца

Узун Миркова 1 / Косовска 11 / Од 3. до 9. јануара 2018.

Југословенска кинотека свој редовни биоскопски репертоар у новој 2018. години започиње популарном ревијом филмова По жељама гледалаца.

Овај јануарски циклус трајаће од 3. до 9. јануара, са пројекцијама у обе биоскопске сале - у Узун Мирковој 1 и у Косовској 11.

Пријатно смо изненађени одзивом публике да учествује у састављању овог програма. Међу предлозима су се нашли, поред класика типа Прохујало са вихором (Gone With the Wind, 1939) или Надница за страх (Le salaire de la peur, 1953), и филмови Војислава Кокана Ракоњца, затим Убиствено лето (L'été meurtrier, 1983) Жана Бекера, Остало је ћутање (Der Rest ist Schweigen, 1959) Хелмута Којтнера, Станар (Le locataire, 1976) Романа Поланског, Дива (Diva, 1981) Жан-Жака Бенеа, Бели пас (White Dog, 1982) Семјеула Фулера и многи други.

Позивамо вас да нам пишете на kinoteka@kinoteka.org.rs и предложите шта бисте волели да погледате у нашим биоскопима и у наредним месецима.

Jugoslovenska kinoteka – Svečana sala, Uzun Mirkova 1, Beograd

Свечана сала   Узун Миркова 1

 

Среда, 3.1.

18:00 ЖЕЂ ЗА ЖИВОТОМ (САД, 1956)
Lust for Life
ул: Кирк Даглас (Kirk Douglas), Ентони Квин (Anthony Quinn)
р: Винсент Минели (Vincente Minnelli), Џорџ Кјукор (George Cukor)

20:30 МИРНИ ДАНИ У КЛИШИЈУ (ДАН, 1970)
Stille dage i Clichy
ул: Пол Ваљин (Paul Valjean), Вејн Рода (Wayne Rodda)
р: Јенс Јорген Торсен (Jens Jørgen Thorsen)

Четвртак, 4.1.

18:00 БЕЛИ ПАС (САД 1982)
White Dog
ул: Кристи МекНикол (Kristy McNichol), Криста Ланг (Christa Lang)
р: Семјеул Фулер (Samuel Fuller)

20:30 НАДНИЦА ЗА СТРАХ (ФР/ИТ, 1953)
Le salaire de la peur
ул: Ив Монтан (Yves Montand), Шарл Ванел (Charles Vanel)
р: Анри Жорж Клузо (Henri Georges Cluzot)

Петак, 5.1.

18:00 ИСТРАГА ПОД СТРАХОМ (ИТ, 1977)
Io ho paura
ул: Ђан Мариа Волонте (Gian Maria Volontè), Ерланд Јозефсон (Erland Josephson)
р: Дамиано Дамиани (Damiano Damiani)

20:30 САЊАРИ (ВБ/ФР/ИТ, 2003)
The Dreamers
ул: Мајкл Пит (Michael Pitt), Луј Гарел (Louis Garrel)
р: Бернардо Бертолучи (Bernardo Bertolucci)

Понедељак, 8.1.

18:00 СТАНАР (ФР, 1976)
Le locataire
ул: Роман Полански (Roman Polanski), Изабел Ађани (Isabelle Adjani)
р: Роман Полански (Roman Polanski)

20:30 ЧОВЕК КОЈИ ЈЕ ВОЛЕО ЖЕНЕ (ФР, 1977)
L'homme qui aimait les femmes
ул: Шарл Денер (Charles Denner), Брижит Фоси (Brigitte Fossey)
р: Франсоа Трифо (François Truffaut)

Уторак, 9.1.

18:00 ПЕСМА НАД МРТВИМ ЉУБАВНИЦИМА (ВБ, 1948)
Saraband for Dead Lovers
ул: Стјуарт Грејнџер (Stewart Granger), Џоан Гринвуд (Joan Greenwood)
р: Базил Дирден (Basil Dearden)

20:30 ДИВА (ФР, 1981)
Diva
ул: Вилхелмина Фернандез (Wilhelmenia Fernandez), Фредерик Андре (Frédéric Andréi)
р: Жан-Жак Бене (Jean-Jacques Beineix)

 

Jugoslovenska kinoteka – Sala “Dinko Tucaković”, Kosovska 11, Beograd

Сала Динко Туцаковић   Косовска 11

 

Среда, 3.1.

17:30 КАКО ЈЕ ПРОПАО РОКЕНРОЛ (ЈУГ, 1989)
Kako je propao rokenrol
ул: Аница Добра, Срђан Тодоровић, Соња Савић
р: Зоран Пезо, Владимир Славица, Горан Гајић

20:00 ПРОХУЈАЛО СА ВИХОРОМ (САД, 1939)
Gone With the Wind
ул: Кларк Гејбл (Clark Gable), Вивијен Ли (Vivien Leigh)
р: Виктор Флеминг (Victor Fleming)

Четвртак, 4.1.

17:30 УБИСТВЕНО ЛЕТО (ФР, 1983)
L'été meurtrier
ул: Изабел Ађани (Isabelle Adjani), Ален Сушон (Alain Souchon)
р: Жан Бекер (Jean Becker)

20:00 СЈАЈ У ТРАВИ (САД, 1961)
Splendor in the Grass
ул: Натали Вуд (Natalie Wood), Ворен Бити (Warren Beatty)
р: Елиjа Казан (Elia Kazan)

Петак, 5.1.

17:30 ОСТАЛО ЈЕ ЋУТАЊЕ (НЕМ, 1959)
Der Rest ist Schweigen
ул: Харди Кригер (Hardy Krüger), Петер ван Ејк (Peter van Eyck)
р: Хелмут Којтнер (Helmut Käutner)

20:00 ПОТАМНЕЛИ АНЂЕЛИ (САД, 1957)
The Tarnished Angels
ул: Рок Хадсон (Rock Hudson), Роберт Стак (Robert Stak), Дороти Малон (Dorothy Malone)
р: Даглас Сирк (Douglas Sirk)

Понедељак, 8.1.

17:30 ПРЕ ИСТИНЕ (ЈУГ, 1968)
Before the Truth
ул: Бранко Плеша, Љуба Тадић, Оливера Марковић, Драгомир Фелба
р: Војислав Кокан Ракоњац

20:00 ЗАЗИДАНИ (ЈУГ, 1969)
The Walled In
ул: Љуба Тадић, Данило Бата Стојковић
р: Војислав Кокан Ракоњац

Уторак, 9.1.

17:30 ГОРИ, МОЈА ГОСПОЂИЦЕ (ЧССР, 1967)
Hori, Ma Panenko
ул: Јан Вострчил (Jan Vostrcil), Јозеф Себанек (Josef Sebanek), Јозеф Колб (Josef Kolb)
р: Mилош Форман (Milos Forman)

20:00 НЕВИНО/УЉЕЗ (ИТ/ФР, 1976)
L'innocente
ул: Ђанкарло Ђанини (Giancarlo Giannini), Лаура Антонели (Laura Antonelli), Џенифер О'Нил (Jennifer O'Neill)
р: Лукино Висконти (Luchino Visconti)