НОБЕЛОВЦИ КЊИЖЕВНОСТИ НА ФИЛМУ

ЦИКЛУС ФИЛМОВА

Циклус филмова Нобеловци књижевности на филму

Сала Динко Туцаковић, Косовска 11 и Свечана сала, Узун Миркова 1. Од 3. до 15. јануарa 2017.

 

САЛА ДИНКО ТУЦАКОВИЋ, КОСОВСКА 11:

Уторак 3.01.

17:00 КРСТАШИ (ПОЉ, 1960)
Krzyžacy
ул: Мјечеслав Калењик (Mieczyslaw Kalenik), Александер Фогиел (Aleksander Fogiel)
р: Александер Форд (Aleksander Ford)
аутор делa: Хенрик Сјенкијевич (Henryk Sienkiewicz)

20:00 ОБЕЋАНА ЗЕМЉА (ПОЉ, 1974)
Ziemia obiecana
ул: Данијел  Олбрицки (Daniel Olbrychski), Војћех Пшоњак (Wojciech Pszoniаk)
р: Анджеј Вајда (Andrzej Wajda)
аутор дела: Владислав Рејмонт (Władysław Reymont)

 

Среда 4.01.

17:00 ЗМАЈЕВО СЕМЕ (САД, 1944)
Dragon Seed
ул: Кетрин Хепберн (Katherine Hepburn), Волтер Хјустон (Walter Huston)
р: Џек Конвеј (Jack Conway), Харолд С. Буке  (Harold S. Bucquet)
аутор дела: Перл Бак (Pearl S. Buck)

20:00 ДОКТОР ЖИВАГО (САД, 1965)
Doctor Zhivago
ул: Омар Шариф (Omar Sharif), Џули Кристи (Julie Christie)
р: Дејвид Лин (David Lean)
аутор дела: Борис Пастернак (Boris Pasternak)

 

Четвртак 5.01.

17:00 ЕЛМЕР ЏЕНТРИ, ШАРЛАТАН (САД, 1960)
Elmer Gantry
ул: Берт Ланкастер (Burt Lancester), Џин Симонс (Jean Simmons)
р: Ричард Брукс (Richard Brooks)
аутор дела:  Синклер Луис (Sinclair Lewis)

20:00 ЈЕНТЛ (САД, 1983)
Yentl
ул: Барбра Стрејсенд (Barbra Streisand), Менди Патинкин (Mandy Patinkin)
р: Барбра Стрејсенд (Barbra Streisand)
аутор дела: Исак Башевиc Сингер (Isaac Bashevis Singer)

 

Недеља 8.1.

17:00 БЛАГО ГОСПОДИНА АРНА (ШВЕ, 1919)
Herr Arnes Pengar
ул: Рихард Хунд (Richard Hund), Брор Бергер (Bror Berger)
р: Мориц Стилер (Mauritz Stiller)
аутор дела: Селма Лагерлеф (Selma Lagerlof)

19:00 АНА КРИСТИ (САД, 1930)
Anna Christie
ул: Грета Гарбо (Greta Garbo), Чарлс Бикфорд (Charles Bickford)
р: Кларенс Браун (Clarens Brown)
аутор дела: Јуџин О’Нил (Eugene O'Neill)

21:00 ТУ ЈЕ ТВОЈ ЖИВОТ (ШВЕ, 1966)
Har Har du ditt Liv
ул: Еди Аксберг (Eddie Axberg), Гунар Бјернстранд (Gunnar Björnstrand)
р: Јан Троел (Jan Troell)
аутор дела: Ејвинд Јонсон (Eyvind Johnson)

 

Понедељак 9.01.

17:00 КОЗАЧКА СУДБИНА (СССР, 1964)
Donskaya povest
ул: Људмила Чурсина (Lyudmila Chursina), Eвгениј Леонов (Evgeniy Leonov)
р: Владимир Фетин (Vladimir Fetin)
аутор дела: Михаил Шолохов (Mikhail Sholokhov)

19:00 ПРВИ КРУГ (ДАН, 1973)
Den første kreds
ул: Гинтер Малзахер (Gunther Malzacher), Елжбјета Чжижевска (Elzbieta Czyzewska)
р: Александер Форд (Aleksander Ford)
аутор дела:  Александар Солжењицин (Aleksandr Solzhenitsyn)

21:00 СТАРАЦ И МОРЕ (САД, 1958)
The Old Man and the Sea
ул: Спенсер Трejси (Spencer Tracy), Фелипе Пазос (Felipe Pazos)
р: Џон Старџис (John Sturges)
аутор дела: Ернест Хемингвеј (Ernest Hemingway)

 

Уторак 10.01.

17:00 АНИКИНА ВРЕМЕНА (ЈУГ, 1954)
ул: Милена Дапчевић, Братислав Грбић
р: Владимир Погачић
аутор дела: Иво Андрић

19:00 СТРАНАЦ (ИТ/ФР, 1967)
Lo Straniero
ул: Марчело Мастројани (Marcello Mastroianni), Ана Карина (Anna Karina)
р: Лукино Висконти (Luchino Visconti)
аутор дела: Албер Ками (Albert Camus)

21:00 ОТЕТА СРЕЋА (НЕМ, 1955)
Die Ratten
ул. Марија Шел (Maria Schell), Курд Јиргенс (Curd Jurgens)
р. Роберт Сиодмак (Robert Siodmak)
аутор дела: Герхарт Хауптман (Gerhart Hauptmann)

 

Среда 11.01.

17:00 БИСЕР (МЕК, 1946)
La perla
ул: Педро Армандериз (Pedro Armanderiz), Марија Елена Маркес (Maria Elena Marques)
р: Емилио Фернандез (Emilio Fernandez)
аутор дела: Џон Стајнбек (John Steinbeck)

19:00 ПИГМАЛИОН (ВБ, 1938)
Pygmalion
ул: Лесли Хауард (Leslie Howard), Венди Хилер (Wendy Hiller)
р: Ентони Есквит (Anthony Asquith)
аутор дела: Џорџ Бернард Шо (George Bernard Shaw)

21:00 ПОТАМНЕЛИ АНЂЕЛИ (САД, 1957)
The Tarnished Angels
ул: Рок Хадсон (Rock Hudson), Роберт Стак (Robert Stak)
р: Даглас Сирк (Douglas Sirk)
аутор дела: Вилијам Фокнер (William Faulkner)

 

Четвртак 12.01.

17:00 ПЛАВА ПТИЦА (САД/СССР, 1976)
The Blue Bird
ул: Елизабет Тејлор (Elizabeth Taylor), Џејн Фонда (Jane Fonda)
р: Џорџ Кјукор (George Cukor)
утор дела: Морис Метерлинк (Maurice Maeterlinck)

19:00 ИСПОВЕСТ ВАРАЛИЦЕ ФЕЛИКСА КРУЛА (НЕМ, 1957)
Bekenntnisse des Hochstaplers Felix Krull
ул: Хорст Бухолц (Horst Bucholz), Лизелот Пулвер (Liselotte Pulver)
р: Курт Хофман (Kurt Hoffman)
аутор дела: Томас Ман (Thomas Mann)

21:00 ИЗГУБЉЕНА ЧАСТ КАТАРИНЕ БЛУМ (НЕМ, 1975)
Die verlorene Ehre der Katharina Blum
ул: Ангела Винклер (Angela Winkler), Марио Адорф (Mario Adorf)
р: Волкер Шлендорф (Volker Schlоndorff), Маргарета фон Трота (Margarethe von Trotta)
аутор дела: Хајнрих Бел (Heinrich Bоll)

 

СВЕЧАНА САЛА, УЗУН МИРКОВА 1:

Петак 13.01.

18:00 ОТЕТА СРЕЋА (НЕМ, 1955)
Die Ratten
ул. Марија Шел (Maria Schell), Курд Јиргенс (Curd Jurgens)
р. Роберт Сиодмак (Robert Siodmak)
аутор дела: Герхарт Хауптман (Gerhart Hauptmann)

 

Субота 14.01.

18:00 ПРВИ КРУГ (ДАН/НЕМ, 1973)
Den første kreds
ул: Гинтер Малзахер (Gunther Malzacher), Елжбјета Чжижевска (Elzbieta Czyzewska)
р: Александер Форд (Aleksander Ford)
аутор дела: Александар Солжењицин

 

Недеља 15.01.

18:00 У КАНЏАМА ЛАВА/МЛАДИ ВИНСТОН (ВБ, 1972)
Young Winston
ул: Роберт Шо (Robert Shaw), Ентони Хопкинс (Anthony Hopkins)
р: Ричард Атенбороу (Richard Attenborough)
аутор дела: Винстон Черчил (Winston Churchill)