СРБИЈА, НЕМАЧКА, ФРАНЦУСКА…

ФИЛМСКA РЕВИЈА

Филмско наслеђе: Србија, Немачка, Француска

Узун Миркова 1 / Косовска 11 / Од 12. до 18. априла 2018.

Од 12. до 18. априла Југословенска кинотека у обе своје дворане приказује програм Филмско наслеђе: Србија, Немачка, Француска, који отварају „Скупљачи перја“ (1967) Александра Саше Петровића, у четвртак 12.4. од 20 часова, у Свечаној сали (Узун Миркова 1).

Следе копродукциони филмови Француске и Немачке из 70-их и 80-их година „Невини људи прљавих руку“ Клода Шаброла, „Сванова љубав“ Фолкера Шлендорфа и други, као и Петровићев „Групни портрет с дамом“ – немачко француска копродукција (1977) са Роми Шнајдер у главној улози.

Програм се наставља од 16. до 18. априла и у Музеју кинотеке у Косовској 11, где ће бити приказана два Петровићева филма снимљена у југословенско-француској копродукцији – „Сеобе“ и „Биће скоро пропаст света“, затим немачко-француска копродукција „Лимени добош“ Фолкера Шлендорфа, као и француско-немачка „Церемонија“ Клода Шаброла…

 

Свечана сала, Узун Миркова 1
Четвртак. 12.4.

20:00 СКУПЉАЧИ ПЕРЈА (ЈУГ, 1967)
ул. Беким Фехмиу, Оливера Катарина
р. Александар Саша Петровић

Петак, 13.4.

18:00 СКУПЉАЧИ ПЕРЈА (ЈУГ, 1967)
ул. Беким Фехмиу, Оливера Катарина
р. Александар Саша Петровић

20:30 НЕВИНИ ЉУДИ ПРЉАВИХ РУКУ (ФР/НЕМ, 1975)
Les Innocents aux Mains Sales
ул. Роми Шнајдер (Romy Schneider), Род Стајгер (Rod Steiger)
р. Клод Шаброл (Claude Chabrol)

Субота, 14.4.

18:00 СВАНОВА ЉУБАВ (НЕМ/ФР, 1984)
Eine Liebe von Swann
ул. Џереми Ајронс (Jeremy Irons), Ален Делон (Alain Delon)
р. Фолкер Шлендорф (Volker Schlöndorff)

20:30 ГРУПНИ ПОРТРЕТ С ДАМОМ (НЕМ/ФР, 1977)
Gruppenbild mit Dame
ул. Роми Шнајдер (Romy Schneider), Бред Дуриф (Brad Dourif)
р. Александар Саша Петровић

Недеља, 15.4.

18:00 УКУС МОЋИ (ФР/НЕМ, 2006)
L’ivresse du pouvoir
ул. Изабел Ипер (Isabelle Huppert), Патрик Брел (Patrick Bruel)
р. Клод Шаброл (Claude Chabrol)

20:30 ИЗГУБЉЕНА ЧАСТ КАТАРИНЕ БЛУМ (НЕМ, 1975)
Die verlorene Ehre der Katharina Blum
ул. Ангела Винклер (Angela Winkler), Марио Адорф (Mario Adorf)
р. Фолкер Шлендорф (Volker Schlöndorff)

 

Музеј Југословенске кинотеке, Косовска 11
Понедељак, 16.4.

18:00 СЕОБЕ (ЈУГ/ФР, 1989)
ул. Изабел Ипер (Isabelle Huppert), Ришар Бери (Richarд Berry)
р. Александар Саша Петровић

20:30 ЛИМЕНИ ДОБОШ (НЕМ/ФР, 1979)
Die Blechtrommel
ул. Дејвид Бенент (David Bennent)), Марио Адорф (Mario Adorf)
р. Фолкер Шлендорф (Volker Schlöndorff)

Уторак, 17.4.

18:00 ЦЕРЕМОНИЈА (ФР /НЕМ, 1995)
La cérémonie
ул. Изабел Ипер (Isabelle Huppert), Сандрин Бонeр (Sandrine Bonnaire)
р. Клод Шаброл (Claude Chabrol)

20:30 ПАЛМЕТО (НЕМ/САД, 1998)
Palmetto
ул. Вуди Харелсон (Woody Harrelson), Елизабет Шу (Elisabeth Shue)
р. Фолкер Шлендорф (Volker Schlöndorff)

Среда, 18.4.

18:00 БИЋЕ СКОРО ПРОПАСТ СВЕТА (ЈУГ/ФР, 1968)
ул. Ани Жирадо (Annie Girardot), Мија Алексић
р. Александар Саша Петровић

20:30 ПУТНИК (ФР/НЕМ, 1991)
Homo Faber/Voyager
ул. Сем Шепард (Sam Shepard), Жили Делпи (Julie Delpy)
р. Фолкер Шлендорф (Volker Schlöndorff)