БЕОГРАДСКИ ФИЛМОПЛОВ 1944-1963

ФИЛМСКИ ЦИКЛУС

Београдски филмоплов 1944-1963 VI део

Музеј Југословенске кинотеке, Косовска 11 / Од 14. до 22. маја 2018.

Циклус филмова приказиваних на репертоару градских биоскопа у првих 20 послератних година, по избору филмског и џез публицисте Слободана Аранђеловића, аутора књиге "Филмски водич Београда 1944-1963" у издању Југословенске кинотеке.

Међу филмовима одабраним за мајски програм су забавна и духовита романтична комедија са елементима социјалног приказа новинарског живота и проблема „Невеста се враћа кући“ (1935) Веслија Раглса, италијанска социјална драма Франческа Мазелија „Жена дана“ (1956), филм „Улични угао“ (1952) који је по причи Јана Рида режирала Мјуријел Бокс дајући кроз криминалистички заплет енглеску полицијску драму, тачније полицијски трилер...

 

Понедељак, 14.5.

17:00 МАКАРИО (МЕК, 1960)
Macario
ул. Игнасио Лопез Тарсо (Ignacio López Tarso), Пина Пелисер (Pina Pellicer)
р. Роберто Гавалдон (Roberto Gavaldón)

19:00 ЉУБАВ НА РАСКРШЋУ (МАЂ, 1960)
Vörös tinta
ул. Ева Вас (Éva Vass), Ђерђ Палош (György Pálos)
р. Виктор Гертлер (Viktor Gertler)

21:00 ЗАШТО ДОЛАЗИШ ТАКО КАСНО (ФР, 1959)
Pourquoi viens-tu si tard...
ул. Мишел Морган (Michèle Morgan), Анри Видал (Henri Vidal)
р. Анри Декоан (Henri Decoin)

Уторак, 15.5.

17:00 ШЕСТ СУДБИНА (САД, 1942)
Tales of Manhattan
ул. Рита Хејворт (Rita Hayworth), Џинџер Роџерс (Ginger Rogers)
р. Жилијен Дививије (Julien Duvivier)

19:00 АЛБА РЕГИЈА (МАЂ, 1961)
Alba Regia
ул. Татјана Самојлова (Tatyana Samoylova), Миклош Габор (Miklós Gábor)
р. Михаљ Жемеш (Mihály Szemes)

21:00 ЂАВО МАМИ ЉУБАВЉУ (ФР/СРН, 1961)
Der Satan lockt mit Liebe
ул. Белинда Ли (Belinda Lee), Јоаким Хансен (Joachim Hansen)
р. Рудолф Југерт (Rudolf Jugert)

Понедељак, 21.5.

17:00 ЖЕНА ДАНА (ИТ, 1957)
La donna del giorno
ул. Вирна Лизи (Virna Lisi), Хаја Харарит (Haya Hararit)
р. Франческо Масели (Francesco Maselli)

19:00 НЕВЕСТА СЕ ВРАЋА КУЋИ (САД, 1935)
The Bride Comes Home
ул. Клодет Колбер (Claudette Colbert), Фред Мекмареј (Fred MacMurray)
р. Весли Раглс (Wesley Ruggles)

21:00 АЛБЕРТ/БЕЖАЊЕ ИЗ ШКОЛЕ (ФР, 1949)
L'école buissonnière
ул. Бернар Блије (Bernard Blier), Жилијет Фабр (Juliette Faber)
р. Жан-Пол Ле Шаноа (Jean-Paul Le Chanois)

Уторак, 22.5.

17:00 ИНТРИГАНТКИЊЕ (ФР ,1954)
Les intrigantes
ул. Жана Моро (Jeanne Moreau), Рејмон Руло (Raymond Rouleau)
р. Анри Декоан (Henri Decoin)

19:00 4 КОРАКА У ОБЛАЦИМА (ИТ, 1942)
4 passi fra le nuvole
ул. Ђино Ћерви (Gino Cervi), Адриана Бенети (Adriana Benetti)
р. Алесандро Бласети (Alessandro Blasetti)

21:00 УЛИЧНИ УГАО (ВБ, 1953)
Street Corner
ул. Ен Крофорд (Anne Crawford), Пеги Каминс (Anne Crawford)
р. Мјуриел Бокс (Muriel Box)